Razvoj programske opreme,Razvoj spletnih rešitev,Digitalne veščine
Osnovno
Pismenost in matematična pismenost
Informal School of IT
Romunija
Nacionalna pobuda
Zasebno
IT4Kids in Rural Areas je romunska pobuda, ki se je začela v okviru romunske nacionalne koalicije za digitalne spretnosti in delovna mesta. Pobudo vodi in usklajuje Neformalna šola za IT. Drugi glavni deležniki, ki podpirajo projekt, so: združenje Via Nova Domini, fundacija Agapis, Banca Comercială Română in Krščanska baptistična cerkev "Harul" v Romuniji.
Pobuda, ki se je začela izvajati leta 2020, je bila kot najboljša praksa predstavljena na spletnem seminarju Koalicije za digitalna znanja in spretnosti ter delovna mesta o uspešnih pristopih pri reševanju izzivov krize zaradi koronavirusov. Cilj pobude IT4Kids in Rural Areas je odpraviti nizko kakovost in razpoložljivost izobraževanja in infrastrukture na področju informacijske tehnologije (IT). Za dosego tega cilja pobuda zagotavlja usposabljanje učiteljev na podeželju, s posebnim poudarkom na učiteljih, katerih predmeti niso povezani z digitalno tehnologijo. Prav tako omogoča dostopnost in razpoložljivost opreme IT z dobavo strojne opreme lokalnim šolam, zlasti tistim, ki jih je najbolj prizadel COVID-19 in prehod na učenje na daljavo. Cilj pobude je tudi pripraviti in povečati število digitaliziranih učnih gradiv ter začeti izvajati ukrepe, katerih cilj je spodbuditi učitelje, ki so že šli skozi program, da posredujejo znanje IT drugim.
Pobuda je razmeroma nova in nima posebne spletne strani - namesto tega je izobraževalni program IT4Kids dostopen prek uradne spletne strani Neformalne šole IT v Romuniji. Njegova razširljivost je v veliki meri odvisna od donacij in sodelovanja prostovoljcev, zato jo je še težko oceniti. Vendar je programu IT4Kids na podeželju uspelo mobilizirati številne zainteresirane strani z različnih področij, vključno z izobraževanjem, financami, zasebnim sektorjem in lokalnimi verskimi ustanovami. Poleg tega so bila v prvi fazi projekta dosežena pomembna podeželska območja, kar je prineslo precejšnje rezultate, zlasti glede na to, da je 65 % romunskih šol na podeželju. Projekt IT4Kids na podeželju je prinesel tudi precejšnje koristi sodelujočim šolam in učiteljem: več kot 300 prenosnih računalnikov in drugih IT naprav je bilo podarjenih in razdeljenih šolam na podeželju. V okviru programa so potekala tudi osebna usposabljanja, ki se jih je udeležilo več kot 30 učiteljev upravičencev.