Digitalno središče Slovenije je vključevalo sodelovanje med različnimi sektorji, vključno z gospodarstvom, znanostjo, tehnologijo in javno upravo.
Digitalno središče Slovenije je vključevalo sodelovanje med različnimi sektorji, vključno z gospodarstvom, znanostjo, tehnologijo in javno upravo.
Umetna inteligenca,Kibernetska varnost,Bločne verige,Robotika,5G,Digitalne veščine
Osnovno,Vmesno,Napredno
Informacijske in komunikacijske tehnologije (IKT), drugo
Slovenija
EU pobuda
Javno
Projekt "Digitalno središče Slovenije", ki je potekal v času predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije leta 2021, predstavlja odličen primer dobre prakse na področju spodbujanja digitalne transformacije, inovacij ter povezovanja med različnimi sektorji. Projekt je bil izjemno dobro strukturiran in usmerjen v promocijo in razvoj digitalnih tehnologij ter njihovih aplikacij v različnih panogah.
Projekt je bil celostno in vsebinsko bogato zasnovan in bil razdeljen na 6 tematskih sklopov:
Digitalno središče Slovenije je vključevalo sodelovanje med različnimi sektorji, vključno z gospodarstvom, znanostjo, tehnologijo in javno upravo. Organizacija več kot 140 dogodkov na temo digitalne transformacije je omogočila širokemu krogu ljudi, od strokovnjakov do splošne javnosti, da se seznani z aktualnimi trendi, rešitvami in praksami na področju digitalizacije. To je prispevalo k večji ozaveščenosti in razumevanju pomembnosti digitalne transformacije. Projekt je omogočil aktivno sodelovanje podjetij, ki delujejo na področju digitalnih tehnologij, in jih povezal s potencialnimi strankami, partnerji ter investitorji.
Ker je projekt potekal v času predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije, je bila omogočena mednarodna prepoznavnost in večja vidnost Slovenije. Sodelovanje na svetovni razstavi Expo Dubaj 2021 pa je omogočilo izpostavitev slovenskih inovacij in dosežkov širšemu mednarodnemu občinstvu.
Skupaj gledano je "Digitalno središče Slovenije" odličen primer dobre prakse, saj je združil številne ključne elemente uspešnega projekta: celostno zasnovo, interdisciplinarnost, inovativnost, mednarodno prepoznavnost ter trajnostno izvajanje. Projekt je spodbudil rast in razvoj digitalne ekonomije, povečal ozaveščenost o pomenu digitalne transformacije ter prispeval k krepitvi slovenskega položaja v globalnem tehnološkem okolju.