Interaktivni način za spremljanje razvoja 5G in digitalnega znanja po vsej Evropi.
Interaktivni način za spremljanje razvoja 5G in digitalnega znanja po vsej Evropi.
5G
Osnovno,Vmesno,Napredno
Informacijske in komunikacijske tehnologije (IKT), podrobneje neopredeljeno
Drugo gradivo za izobraževanje
European Commission
Evropska unija
Angleščina
EU pobuda
Osebe v terciarnem izobraževanju (EQF 6),Osebe v terciarnem izobraževanju (EQF 7),Osebe v terciarnem izobraževanju (EQF 8)
Uvedba tehnologije 5G v Evropi je tema, ki je vse bolj aktualna, pogosto pa sproža vprašanja in skrbi. Ker je vse več naprav povezanih v internet stvari (IoT), naj bi 5G utrl pot naprej novim tehnologijam in zagotovil potrebno tehnično infrastrukturo za podporo naraščajočim podatkovnim tokovom. Ta vir Evropskega znanstveno-medijskega središča (ESMH) združuje obsežen katalog informacij o tej temi in jo obravnava na nov interdisciplinaren in hkrati interaktiven način. Ogromna vsebina na zemljevidu - enakovredna publikaciji z več kot 80 stranmi - je predstavljena na vizualen in nelinearen način, ki uporabnikom omogoča, da med brskanjem odkrivajo vse vrste informacij v svojem tempu.
Zemljevid ponuja inovativen in zabaven način raziskovanja zapletenosti teme tehnologije 5G, njegov namen pa je obravnavati to nastajajočo tehnologijo z različnih vidikov: od same tehnologije in politike, ki jo spremlja, do poslovanja, zdravstvenih vprašanj, kibernetske varnosti in vplivov na družbo. Pri tem gre za čim bolj objektivno predstavitev vseh teh vidikov in povezav med njimi, pri čemer je treba upoštevati širši kontekst.
Učenci lahko na prvi pogled dostopajo do pregleda zemljevida in področij, na katera se osredotoča - kot so sama tehnologija, vpliv na družbo, predpisi, gospodarska vprašanja in zdravstveni pomisleki. Od tam lahko bralci povečajo in poiščejo poglobljene informacije o izbrani temi prek več kot 80 različnih pojasnjevalnih "mehurčkov", ki na pregleden in z dokazi podprt način poudarjajo znanstvene ugotovitve. Pri izvedbi zemljevida so sodelovali strokovnjaki iz Evropskega znanstveno-medijskega središča in Evropske parlamentarne raziskovalne službe (EPRS), ki so zagotovili, da so informacije, ki jih prinaša, zaupanja vredne. Zemljevid je bil izdelan v sodelovanju s podjetjem Kontextlab, ki je pionir inovativnih pristopov k digitalnim zemljevidom vsebin znanja.