A EU multilingual tool, designed to support the skills assessment for refugees, migrants and third country nationals residing in Europe.
A EU multilingual tool, designed to support the skills assessment for refugees, migrants and third country nationals residing in Europe.
Digitalne veščine
Osnovno,Vmesno
Osebne spretnosti in osebnostni razvoj
Orodje za samoocenjevanje
European Commission
Slovenščina,Angleščina
EU pobuda
Ne-naravni govorci,Priseljenci
Orodje EU Skills Profile Tool for Third Country Nationals je večjezični spletni urejevalnik, ki ga je razvila Evropska komisija in ga lahko uporabljajo organizacije in institucije, ki delajo z državljani tretjih držav. Orodje je bilo zasnovano za podporo pri kartiranju spretnosti, kvalifikacij in delovnih izkušenj beguncev, migrantov in državljanov držav nečlanic EU, ki trenutno prebivajo v EU. Orodje je bilo razvito leta 2017 v okviru programa znanj in spretnosti za Evropo in bo kmalu postalo sestavni del nove platforme Europass.
Orodje lahko koristijo vse organizacije ali službe, ki pomagajo državljanom držav zunaj Evrope. Uporablja se lahko tudi med razgovori in ocenjevanjem, da se omogoči profiliranje znanj in spretnosti, pa tudi za:
Spletno orodje prikazuje spretnosti in kompetence, ki se nato uporabijo kot podlaga za izdajo prilagojenih nasvetov, prilagojenih vsakemu posameznemu primeru. Te smernice za uporabnike orodja se nanašajo na različna področja, ki so ključna za vključevanje, kot so podpora pri zaposlovanju, olajšanje postopka priznavanja tujih diplom, iskanje zaposlitve ter možnosti izpopolnjevanja in usposabljanja.
Če želite začeti, si ustvarite profil in sami izpolnite rubriki "Osebni podatki" in "Opredelitev znanj in spretnosti". Vaš svetovalec naj nato izpolni druge razdelke in vam nudi podporo pri usklajevanju vaših znanj in spretnosti s potencialnim delodajalcem ter pripravi načrta za nadaljnje ukrepanje.
Orodje EU Skills Profile Tool for Third Country Nationals je lahko koristno za nacionalne organe, pristojne za prosilce za azil in begunce, socialne službe in delavce, ki obravnavajo primere, strokovnjake za pravne zadeve, sprejemne centre, službe za pomoč pri zaposlovanju, svetovalce za izobraževanje in usposabljanje, nevladne in dobrodelne organizacije, ki nudijo storitve beguncem in drugim državljanom tretjih držav itd.
Orodje je na voljo v vseh jezikih EU (razen v gelščini). Mogoče je tudi uporabljati dva jezika hkrati, kar pomeni, da je orodje uporabniku prijazno in pomaga zmanjšati jezikovne ovire med delavci, ki obravnavajo primere, in državljani držav, ki niso članice EU.