Ministrsko srečanje skupine G20 o digitalizaciji je potekalo 5. avgusta v Trstu v Italiji, na njem pa je bila podpisana deklaracija z 12 ključnimi ukrepi, ki so potrebni za pospešitev digitalnega prehoda.
Ministrsko srečanje skupine G20 o digitalizaciji je potekalo 5. avgusta v Trstu v Italiji, na njem pa je bila podpisana deklaracija z 12 ključnimi ukrepi, ki so potrebni za pospešitev digitalnega prehoda.
Umetna inteligenca,Kibernetska varnost,Veliki podatki,Bločne verige,Digitalne veščine
Osnovno,Vmesno,Napredno
Evropska unija
Mednarodna pobuda
5. avgusta 2021 je v Trstu v Italiji potekalo ministrsko srečanje skupine G20 o digitalizaciji, ki sta mu predsedovala italijanski minister za gospodarski razvoj Giancarlo Giorgetti in minister za tehnološke inovacije in digitalni prehod Vittorio Colao. Srečanja, ki je del programa dejavnosti italijanskega predsedovanja skupini G20, se je udeležila tudi državna podsekretarka za gospodarski razvoj Anna Ascani.
Italijansko predsedstvo skupine G20 se osredotoča na temo digitalne preobrazbe kot temeljnega orodja za trajnostno gospodarsko rast, pri čemer posebno pozornost namenja mikro, malim in srednje velikim podjetjem, socialni vključenosti, upravljanju ter razvoju in uporabi inovativnih tehnologij.
Na srečanju so ministri podpisali izjavo, v kateri so opredelili 12 ključnih ukrepov, potrebnih za pospešitev digitalnega prehoda:
Med 12 ključnimi ukrepi je velik poudarek na digitalnih spretnostih, v njih pa je izrecno omenjeno podpiranje izpopolnjevanja in prekvalifikacije delovne sile v zasebnem in javnem sektorju.
Natančneje, v zvezi z izboljšanjem digitalnih javnih storitev (Digitalna orodja za javne storitve) bi se bilo treba osredotočiti na izpopolnjevanje javnih uslužbencev, da bi si prizadevali za kakovost, razširjenost in dostopnost digitalnih javnih storitev ter jih zagotavljali.
Druga zanimiva točka se nanaša na temo "Izkoriščanje zaupanja vredne umetne inteligence za vključevanje MSP in spodbujanje zagonskih podjetij", kjer je pozornost usmerjena v zasebni sektor, cilj pa je povečati zmožnost mikro, malih in srednjih podjetij (MSME) za uporabo podatkov, dostop do financiranja, izmenjavo priložnosti ter oblikovanje nadarjene in usposobljene delovne sile.