omogočanje izmenjave znanja in razprav med programerji, strokovnjaki za IKT in srednješolci.
omogočanje izmenjave znanja in razprav med programerji, strokovnjaki za IKT in srednješolci.
Razvoj programske opreme,Razvoj spletnih rešitev
Osnovno,Vmesno
Informacijske in komunikacijske tehnologije (IKT), podrobneje neopredeljeno
Digital National Alliance
Bolgarija
Nacionalna pobuda
Javno
Prihodnost je koda je pobuda, ki jo organizira Digitalna nacionalna zveza, bolgarska nacionalna koalicija za digitalne spretnosti in delovna mesta, ob pomoči ekipe prostovoljcev ter sodelovanju bolgarskega ministrstva za izobraževanje in regionalnih občin. Njen cilj je vzpostaviti povezave med strokovnjaki s področja informacijske in komunikacijske tehnologije (IKT), digitalnimi strokovnjaki in srednješolci, da bi povečali ozaveščenost o možnostih kodiranja in IKT na splošno kot poklicne poti. Poslanstvo projekta Future is Code, ki se je začel izvajati leta 2014, je predstaviti bolj prizemljen pogled na kodiranje in programiranje , spodbuditi zanimanje za digitalni sektor in razbiti ugotovljene stereotipe o sektorju IKT (na primer, da je znanje kodiranja in programiranja težko razviti brez formalne izobrazbe).
Pobuda je zasnovana v obliki enodnevnih delavnic, na katerih strokovnjaki s področja IKT en dan preživijo v šoli in poučujejo razred na svojem strokovnem področju. Glavna ciljna skupina so digitalni strokovnjaki na eni strani in učenci, stari od 12 do 18 let (ne glede na profil njihove usmeritve ali specializacije). Drugi fokus projekta Future is Code so šole, s posebnim poudarkom na srednjih šolah, specializiranih za humanistične vede in predmete, ki niso povezani z matematiko, tehniko ali naravoslovjem. Delavnice lahko potekajo tudi v bolj neformalnem okolju, kjer lahko učenci svobodno postavljajo vprašanja, izražajo pomisleke ali z gostujočim strokovnjakom začnejo bolj oseben pogovor o interesih in ambicijah. Na spletišču so na voljo povezave do pobude EU Code Week z učnimi viri o digitalnih spretnostih v bolgarščini ter druga gradiva, prilagojena otrokom in mladim. Cilj pobude je tudi vključiti rastoči poslovni sektor IKT v Bolgariji s spodbujanjem podjetij, podjetij in zagonskih podjetij, da sodelujejo tudi pri neprofitni pobudi s podporo zaposlenim, na primer z zagotavljanjem plačanega prevoza v šolo in iz nje ali štetjem udeležbe v programu v delovni dan v organizacijskem okviru.
Kljub rasti sektorja IKT v Bolgariji v zadnjih letih v Bolgariji primanjkuje usposobljenih vzgojiteljev in učiteljev na področju informacijske tehnologije (IT) in tehnološkega izobraževanja, pri čemer je ta problem bolj izrazit na podeželju in v manjših mestih. Digitalni strokovnjaki in strokovnjaki za IKT ter strokovnjaki, ki se zanimajo za sodelovanje, dobijo navodila in primere, kako tehnološke teme prikazati na razumljiv način, vključno z idejami za organizacijo bolj interaktivne vrste delavnic, na primer tako, da učenci delajo s programom Scratch, si ogledajo video na temo tehnologije ali se dotaknejo osnovne logike programskih jezikov, kot sta HTML in CSS. Pilotna različica projekta je potekala leta 2014 kot del dejavnosti, razvitih v okviru Tedna kode EU, v različnih različicah pa se je oblikovala v pobudo z različnimi podporniki iz zasebnega sektorja (med drugim Microsoft, SAP, HackBulgaria, Oracle).