Mentorski kampus je namenjen izboljšanju možnosti mobilnosti za izobraževanje odraslih na področju IKT.
Mentorski kampus je namenjen izboljšanju možnosti mobilnosti za izobraževanje odraslih na področju IKT.
Digitalne veščine
Vmesno
Informacijske in komunikacijske tehnologije (IKT), podrobneje neopredeljeno
National Association of Librarians and Public Libraries of Romania (ANBPR)
Bolgarija
Nacionalna pobuda
Javno-zasebno
Mentorski kampus na področju IKT je kompleksna kombinirana mobilnost za odrasle, ki se izvaja v okviru projekta TEACH FOR FUTURE (Izobraževalna preobrazba odraslih s pomočjo inovacij, tehnologije in podjetništva), financiranega v okviru programa Erasmus+. Projekt koordinira Nacionalno združenje javnih knjižnic in knjižnic v Romuniji (ANBPR) s partnerji iz Bolgarije in Grčije (fundacija Global Libraries Bulgaria in Iniciativa za ohranjanje dediščine, Grčija) ter pridruženimi partnerji iz vseh treh sodelujočih držav (Narodna knjižnica Romunije, Metropolitanska knjižnica Bukarešta, Okrožna knjižnica Octavian Goga v Cluju, Okrožna knjižnica Panait Istrati" v Brăili, Okrožna knjižnica Kájoni János Harghita, Bolgarsko združenje knjižnic in informacij iz Bolgarije ter Learning for Life, Grčija).
Splošni cilj te pobude je povečati raven digitalnih spretnosti odraslih v skladu z mednarodnim standardom ICDL ter razširiti ponudbo visokokakovostnega usposabljanja, testiranja in certificiranja za odrasle v zvezi z digitalnimi spretnostmi.
Mentorski kampus za IKT je tako kot celoten projekt TEACH FOR FUTURE del inovativnega, ustvarjalnega in multidisciplinarnega pristopa k izobraževanju odraslih o temah IKT, ki se osredotoča na organizacijo mešanih usposabljanj za odrasle, ki spodbujajo inovativnost in ustvarjalnost ter podpirajo emancipacijo ter sodelovalno in izkustveno učenje, vključujejo pa tudi praktične in uporabne dejavnosti. V tej smeri pobuda prispeva k razvoju dejavnosti izobraževanja odraslih v skladu z razvijajočimi se trendi na evropskem trgu dela ter k razvoju metod izobraževanja odraslih na splošno.
Med prvo izvedbo mentorskega kampusa o IKT v Bukarešti leta 2022 je 30 udeležencev izobraževanja odraslih iz Romunije, Grčije in Bolgarije vadilo svoje spretnosti na področju 3D modeliranja in tiskanja, urejanja slik, digitalnega trženja in orodij za spletno sodelovanje, hkrati pa so si izmenjali dobre prakse in z novo pridobljenimi spretnostmi ustvarili izvirne rezultate. Kampus je udeležencem omogočil boljši dostop do zaposlitvenih možnosti ter večjo sposobnost vključevanja tehnoloških sprememb v vsakodnevno delo, družbeno udejstvovanje ter poklicni in osebni razvoj. Spretnosti, pridobljene v mentorskem kampusu, imajo tudi pomemben potencial za razmnoževanje v skupnosti udeležencev. Nazadnje so ti rezultati izhodišče za prihodnje sodelovanje med sodelujočimi organizacijami.