Globalni inštitut McKinsey, Prihodnost žensk na delovnem mestu: Vendar se ženske soočajo s številnimi izzivi, ki jih prinaša ta nova faza v industriji.
Globalni inštitut McKinsey, Prihodnost žensk na delovnem mestu: Vendar se ženske soočajo s številnimi izzivi, ki jih prinaša ta nova faza v industriji.
Digitalne veščine
Vmesno,Napredno
Osnovne in splošne izobraževalne aktivnosti/izidi, podrobneje neopredeljeno
Evropska unija
Mednarodna pobuda
Poročilo
Doba avtomatizacije na obzorju ponuja nove priložnosti in napredke, vendar se ženske poleg že ustaljenih težav soočajo z novimi izzivi, ki jih prinaša ta nova faza. Od 40 do 160 milijonov žensk po vsem svetu bo moralo do leta 2030 zamenjati vloge, pogosto na višje kvalificiranih delovnih mestih. Da bi vzdržale ta preobrat, morajo biti tako ženske kot moški usposobljeni, mobilni in tehnološko spretni, vendar se ženske pri vsakem od teh področij srečujejo z obsežnimi ovirami in bodo za napredovanje v industriji potrebovale specializirano podporo.
Poročilo McKinseyjevega globalnega inštituta, Prihodnost žensk na delovnem mestu: Če bodo ženske opravile te nujne spremembe, bodo lahko začele opravljati bolj produktivno in bolje plačano delo. Če tega ne bodo storile, se lahko soočijo z vse večjimi razlikami v plačah ali pa bodo še bolj zaostajale, ko je napredek pri doseganju enakosti med spoloma že tako počasen.
Ta raziskava raziskuje možne vzorce "izgubljenih delovnih mest", "pridobljenih delovnih mest" in "spremenjenih delovnih mest" za ženske z raziskovanjem scenarijev, kako bi se lahko do leta 2030 ob upoštevanju trenutnih spolnih vzorcev delovne sile po svetu odražali trendi uvajanja avtomatizacije in ustvarjanja delovnih mest za moške in ženske.
Raziskava preučuje šest zrelih gospodarstev (Kanado, Francijo, Nemčijo, Japonsko, Združeno kraljestvo in Združene države Amerike) in štiri gospodarstva v vzponu (Kitajsko, Indijo, Mehiko in Južno Afriko), ki skupaj predstavljajo približno polovico svetovnega prebivalstva in približno 60 odstotkov svetovnega BDP.